mail: kwiaciarnia@magnolia-kwiaty.com
tel: + 48 602 698 638

Magnolia Kwiaty

Rośliny domowe – trendy 2020

 

 

Popularność wprowadzania natury do naszych przestrzeni domowych wzrasta każdego roku. Sadzenie roślin już nie kojarzy nam się z babciami które dbają o swoje pelargonie ale jest to trend który najbardziej rozkwita wsród młodych pokoleń – co nas ogromnie cieszy!

Wzrastająca świadomość oraz chęć bliższego kontaktu z naturą sprawia że rośliny domowe stały się nieodłącznym elementem dekoracyjnym, które wpływa na nasze samopoczucie.

 

„Just living is not enough.. One must have sunshine, freedom, and a little flower”

Hans Christian Andersen

 

Oto 5 roślin doniczkowych które wkradną się do naszych przestrzeni w 2020 roku

1. KAKTUSY I SUKULENTY

Odporne na suszę i praktycznie niezniszczalne ale najlepsze w nich jest to ze wcale nie potrzebują nasłonecznionego kącika żeby je hodować. Imponująco wyglądają i są idealne dla zapracowanych którzy chcą mieć zieleń w domu ale jeszcze nie mają smykałki do roślin 🙂

2. BANANOWIEC DONICZKOWY

Tak, tak drzewo bananowe! to roślina o imponujących, soczyście zielonych liściach która zmieni każdą przestrzeń w tropikalny raj! W okresie letnim możemy wystawić je na taras lub balkon a poźniej przezimować w domu. Bananowiec uwielbia wilgotność ze względu na swoje tropikalne pochodzenie więc trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego nawadnianie.

3. MONSTERA

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych roślin w Polsce wykorzystywana w wielu projektach graficznych, jednak zdecydowanie lepiej prezentuje się na żywo niż na poduszce 🙂 Balans pomiędzy światłem a ceniem jest dla niej idealnym miejscem, podlewaj ją umiarkowanie i równomiernie raz w tygodniu.

4. FIGOWIEC SPRĘŻYSTY

Figa z długimi liśćmi to kolejna pozycja „niezniszczalnych roślin” która do intensywnego wzrostu potrzebuje średnio nasłonecznionego miejsca, dużej wilgotności ( zraszanie liści minimum raz w tygodniu ) oraz obfitego ale rzadkiego podlewania.

5. SANSEVIERIA

To roślina ze stali potocznie nazywana „językiem teściowej”, która nie tylko oczyszcza powietrze ale też nie wymaga dużo uwagi. Jedyne co jej nie służy to zbyt obfite podlewanie.